👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق برنامه ریزی منابع سازمانی 85 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق برنامه ریزی منابع سازمانی 85 صفحه

دانلود مبانی نظری و پییشینه تحقیق برنامه ریزی منابع سازمانی erp بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

85

حجم

0/139 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

برنامه ریزی منابع سازمان erp يك راه حل مبتني بر فناوري اطلاعات است كه تمام منابع سازمان را توسط يك سيستم به هم پيوسته با سرعت، دقت و كيفيت بالا در كنترل مديران سطوح مختلف سازمان قرار مي‌دهد تا به گونه ای مناسب فرآيند برنامه ريزي و عمليات سازمان را، مديريت نمايند. (اسکندریان، بهرام فر،1391). این نوشتار با موضوع مبانی نظری و پییشینه تحقیق برنامه ریزی منابع سازمانی erp در بخش اول به تشریح مبانی نظری برنامه ریزی منابع سازمانی erp می پردازید و در بخش دوم به بررسی پیشینه تحقیق برنامه ریزی منابع سازمانی erp در پژوهش های داخلیو خارجی خواهد پرداخت. سالیان متمادی است كه برنامه های كاربردی مورد استفاده در سازمان به صورت مجزا و جزیره ای ارائه می شود كه این برنامه ها هیچ ارتباطی با یكدیگر ندارند و بطور مستقل وظایف خود را انجام می دهند.امروزه با توسعه سازمان ها و ضرروت های ایجاد شده در زمینه دقت، صحت و دسترسی تمامی افراد در كلیه سطوح سازمان به اطلاعاتی یكپارچه استفاده از سیستمی جامع و كامل كه تمامی این خصوصیات را بطور یكجا فراهم سازد امری اجتناب ناپذیر است. در این زمینه با كمك پدیده ای به نام ERP می توان به این مهم نائل گردید. 

اما ERP چیست؟ (Enterprise Resource Planning) یا برنامه ریزی منابع سازمان سعی دارد تا عملكرد همه واحدهای شركت را در یك سیستم كامپیوتری یكپارچه نموده و نیازهای مختلف خاص هر واحد را پاسخ گوید. ERP از طریق یك پایگاه داده واحد انجام می شود، لذا واحدهای مختلف می توانند اطلاعات را ساده تر به اشتراك گذاشته و با هم ارتباط برقرار سازند. در صورتی كه شركت های ارائه كننده، نرم افزار را به درستی نصب كنند مزایای متعددی را برای سازمان به همراه خواهد داشت كه به نكات ذیل می توان اشاره نمود : 

- كاهش هزینه ها 

- افزایش بهره وری در سازمان 

- افزایش بازده سرمایه گذاری 

- افزایش قابلیت رقابت پذیری 

- دسترسی سریع به اطلاعات جامع و فاقد تناقص

- تسریع در گردش موجودی و نقدینگی 

- كاهش سرمایه راكد 

- بهبود كیفیت در تمام امور 

- كاهش زمان و دوباره كاری و ... 

نرم افزارهای ERP از ماژول های گوناگون (مالی، منابع انسانی، تولید، فروش، خرید و ...) تشكیل شده است. اغلب نرم افزارهای ERP  آنقدر منعطف هستند كه شركت های خریدار قادرند تعدادی از ماژولهای مورد نیاز یا همه آنها را نصب كنند . به عنوان مثال شركت خریدار قادر است فقط ماژول های منابع انسانی و مالی را از این بسته نرم افزاری، خریداری، نصب و مورد استفاده قرار دهد. ذكر این نكته ضروری است كه ERP به مثابه ستون فقرات اطلاعاتی سازمان از نظر بانك های اطلاعاتی و فرآیندهای سازمانی محسوب شده و به منزله نرم افزاری برای پشتیبانی فرآیندهای داخلی سازمان می باشد.در این پروژه سعی بر این بوده است تا با تجزیه و تحلیل های دقیق و بررسی ابعاد گوناگون سازمان، میزان آمادگی سازمان را جهت بكارگیری سیستم ERP برآورد نماید، در پایان نیز با ارائه پیشنهادات و راهكارهایی سازمان را در اجرا و استفاده صحیح این سیستم یاری می نماید. 

فهرست مطالب

چکیده ۱

فصل دوم : ادبیات تحقیق برنامه ریزی منابع سازمانی

 مقدمه ۱۶

بخش اول :

۱-۲- معرفی و ویژگی ها ۱۸

۱-۱-۲-سیر تکاملی ERP

2-1-2-معرفی جامع ERP

3-1-2- ERP از دیدگاه مدیریتی ۲۴

۴-۱-۲- تفاوت بین ERP یک بانک اطلاعات مرکزی ۲۶

۵-۱-۲- ERP در ایران ۲۷

۶-۱-۲- مراحل بهره برداری از یک راه حل ERP

7-1-2- بررسی هزینه ها و امکان سنجی ERP

8-1-2- استقرار پلکانی ERP راهی برای کاهش هزینه ۳۳

۹-۱-۲- مهندسی مجدد ( BPR) و تفاوت آن با ERP

10-1-2- مهندسی مجدد مبتنی بر فناوری ۴۰

۱۱-۱-۲- مختصری از MRPII; MRP (از زیر سیستمهای erp)

12-1-2-ERPII

14-1-2- تفاوت ERPII; ERP

15-1-2- ERP; MIS

16-1-2- عوامل مؤثر در پیروزی و شکست پروژه های ERP

17-1-2- انواع روشهای پیاده سازی ERP از لحاظ وسعت فعالیت ۶۴

 ۱۸-۱-۲- مباحث انسانی در پیاده سازی پروژه های ERP (نقش نیروی انسانی در انجام پروژه) ۶۵

۱۹-۱-۲- اجزای تشکیل دهنده ی سیستم های ERP

20-1-2- امنیت در سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی ۶۹

۲۱-۱-۲- مزایا و معایب بکارگیری ERP

22-1-2- چرا سازمان به ERP نیاز دارد؟ (لزوم پیاده سازی) ۷۴

۲۳-۱-۲- گزینه های پیاده سازی ERP 

24-1-2- معرفی دو عرضه کنندة عمده نرم افزار Oracle ; SAP /EPR

بخش دوم :

۲-۲- معرفی شرکت آب منطقه ای استان یزد ۸۱

۱-۲-۲- معرفی سازمان ۸۱

منابع و مأخذ

👇محصولات تصادفی👇

پروپوزال ارائه سیستمی بهبود یافته برای ارزیابی عملکرد شهرک های صنعتی با مدل BSC پروپوزال سنجش آمادگی سازمان برای پیاده سازی ERP تغذیه در دوران بارداری و شیردهی پاورپوینت کتاب هیدرولوژی و هیدرولیک آبهای زیرزمینی پاورپوینت آشنایی با پروژه پل صدر