👈 فروشگاه فایل 👉

ادبیات نظری و پیشینه تجربی طلاق

ارتباط با ما

... دانلود ...

ادبیات نظری و پیشینه تجربی طلاق

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق طلاق که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

47

حجم

89/954 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

دانلود ادبیات نظری و پیشینه تجربی طلاق که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم. طلاق تأثيرات متفاوتي بر زن و مرد مي گذارد و اين تأثير مي تواند برحسب شرايط متفاوت باشد يعني براي بررسي اين مورد ابتدا بايد علت طلاق را مورد توجه قرار داد. مثلاً زني كه به علت اعتياد همسر از او جدا شده و حضانت و سرپرستي فرزندان را نيز بر عهده گرفته است طبيعي است در خانه پدري جايگاه خوبي نداشته و مجبور است براي تأمين هزينه هاي زندگي خود و فرزندانشان از هر راهي كسب درآمد كند كه متأسفانه عده اي از زنان مطلقه به باندهاي فساد گرايش پيدا مي كنند. يكي ديگر از تبعات و تأثيرات طلاق بر زندگي زنان مطلقه به وجود آمدن پديده تکدی گری است زيرا هيچ نهاد و سازماني در جامعه عهده دار مسئوليت حمايت مادي و معنوي از زنان مطلقه و كودكان طلاق نيست (تایبر، 1372).

    تأثير طلاق بر روي مردان نيز به صورت ناهنجاری ها بروز مي كند به عبارت ديگر وقتي مردي از همسر خود جدا مي شود با مشكلات و ناراحتي هاي روحي و رواني فراواني روبه رو مي شود، زيرا او ديگر حاضر نيست و نمي تواند براي ادامه زندگي به درون خانواده پدري خود بازگردد بنابراين ترجيح مي‏دهد كه در خانه اي به صورت تنها و مجردي زندگي كند اين گونه مردان معمولاً براي رهايي از تنهايي به دوستان ناباب پناه برده و به فساد اخلاقي گرايش پيدا مي كنند. از ساير تبعات طلاق بر روي مردان مي‏توان گرايش آنها به سوي استعمال مواد مخدر و الكل اشاره كرد. مردان تحت چنين شرايطي براي فراموش كردن مشكلات سعي مي كنند از اين گونه مواد به عنوان آرامش بخش و تسكين دهنده استفاده كنند. گرايش به سرقت، جيب بري و...  از ساير تأثيرات طلاق بر روي مردان مطلقه است. 

فهرست مطالب

تعریف نظری طلاق

تعریف عملیاتی طلاق

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش طلاق

3-1-2طلاق    

1-3-1-2 تعريف طلاق    

2-3-1-2 مراحل طلاق    

3-3-1-2 علل و عوامل طلاق در جامعه

4-3-1-2 آسيب شناسي طلاق

5-3-1-2  طلاق خاموش

6-3-1-2  آسيب شناسي طلاق بر زن و مرد

7-3-1-2   راه هاي كاهش وقوع طلاق

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

اجزای هوش سازمانی و ماهیت سازمان های هوشمند ادبیات نظری و پیشینه تجربی هوش هیجانی مبانی انسان شناسی و ارزش شناسی در اخلاق اسلامی پاورپوینت نظریه های مصرف پاورپوینت مفهوم افراز چیست