👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت صحابه چه کسانی هستند

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت صحابه چه کسانی هستند

پاورپوینت صحابه چه کسانی هستند شامل 29 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

29

حجم

4153/351 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت صحابه چه کسانی هستند

پاورپوینت صحابه چه کسانی هستند شامل 29 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

بحث پیرامون صحابه از این جهت ضروری می نماید که دین از طریق این افراد به نسل بعدی انتقال یافته است. به همین جهت صحابه در طریق ارسال پیام دین واقع می شوند. شیعه با توجه به تبعیت از مکتب اهل بیت(ع) به هر صحابی و گفته هایش از رسول الله(ص)اعتماد نمی  کند. اما در یک دیدگاه افراطی به دلیل نقص در مبانی اعتقادی، عده ای قائل به عدالت تمام صحابه شده اند. قبل از بیان این احکام باید به موضوع بحث یعنی صحابی پرداخت که در این مبحث به آن می پردازیم.

معنی لغوی

اصحاب و صحابی از مشتقات صحب، یصحب می باشند و مصدر آن صحبة است. صحابه به معنی اصحاب است و به لحاظ استعمال در موارد گوناگون چون یار و یاور و همنشین و رفیق و پیرو و مطیع بکار می رود. قیدی که در معنی لغوی این کلمه است، کثرت همنشینی است و به همین دلیل صرف دیدار و همنشینی به مصاحبت منجر نمی شود. اسلام و ایمان و هم کیش و یا هم شأن بودن و ...در معنی لغوی وجود ندارد به همین دلیل کافر و مسلمان در معنی لغوی می توانند با هم مصاحبت داشته باشند.

   و ...

فهرست مطالب

مقدمه

معنی لغوی

مشتقات صحب در قرآن

معنی اصطلاحی

نظر مشهور

گستردگی تعریف مشهور

نظرات غیر مشهور

پایان

عنوان : صحابه چه کسانی هستند

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 29

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعارضات 65 صفحه بررسی حقوق زن و شوهر در ارث پاورپوینت تحلیل هتل Wenling Sheraton چین جزوه درسی اندیشه اسلامی 2 مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد اوقات فراغت