👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش كار آزمایشگاه شیمی

ارتباط با ما

... دانلود ...

گزارش كار آزمایشگاه شیمی

دانلود گزارش كار آزمایشگاه شیمی

مشخصات فایل

تعداد صفحات

38

حجم

0/294 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

گزارش كار آزمایشگاه شیمی

کل جامدات محلول:

منظور از کل جامدات محلول TDS در آب مجموعه‌ای از نمک‌های معدنی و مقادیر کمی از مواد آلی است. یون‌های اصلی که در TDS نقش دارند شامل کربنات، کلرید، سولفات، نیترات، سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم می‌باشند. کل جامدات محلول در تغییر کیفیت آب آشامیدنی همچون طعم، سختی، خورندگی و ایجاد لایه‌ای از رسوب نقش دارند.منابع TDS: منابع اصلی افزایش جامدات محلول در منابع آب آشامیدنی، منابع طبیعی، تخلیه پسابها، روان آبهای شهری و فاضلابهای صنعتی هستند. آبهایی که از زمین‌های گرانیتی، شنی و سیلیس عبور کرده و یا از طریق خاک تراوش می‌نماید. معمولا TDS کمتر از mg/L30 دارند.

 آبهایی که از مناطق قبل از دوره کامبرین هستند TDS کمتر از mg/L65 دارند. آبهایی که در مناطق با صخره‌های رسوبی پالئوزوئیک یا مزوزوئیک هستند. TDS کمتر از 195 یا 1100 میلی گرم در لیتر دارند. کربنات کلرید، کلسیم، منیزیم و سولفات‌ها یون‌های اصلی ایجاد TDS آبها هستد. به علاوه پسابها، فاضلاب‌های خانگی و صنعتی TDS آبها را افزایش می‌دهند. در مناطق خشک و بایر ممکن است TDS جریان‌های آبی به بیش از g/L15 برسد. در جای دیگر مقادیر TDS در آبهای شور بیش از gr/L35 گزارش شده است. استفاده از نمک‌ها جهت کنترل یخ و برف در سطع جاده‌ها در طی فصول زمستان باعث آلوده شدن منابع آبهای سطحی و زیرزمینی شده و به طور قابل توجهی مقدار TDS آبها را افزایش می دهد.

 در زمستان سال 1969 تا 1970، کشور دانمارک بیش از 203000 تن نکم برای کنترل سطح جاده‌ها مصرف نمود. در کانادا در سال 1974 بیش از 5/2 میلیون تن در سال 1970 در آمریکا بیش از 9 میلیون تن نمک برای پاشیدن در سطح جاده‌ها استفاده گردید. بدیهی است این مقادیر TDS آبهای سطحی و زیر زمینی را افزایش می‌دهد.جنبه‌های بهداشتی: هیچ گونه مدرکی دال بر اینکه مصرف ابی با TDS بیش از mg/L1000 اثرات سوء بهداشتی بر جای گذارد وجود ندارد. مطالعات اپیدمیولوژیک نشان می دهد که حتی TDS آبها اثرات بهداشتی مفیدی نیز دارد. نمک‌های معدنی محلول در آب طعم آب آشامیدنی را تغییر می‌دهند. ‌Bruvold و همکاران درجه تغییر طعم را با توجه به مقادیر TDS در جدول زیر نشان می‌دهد.

کلمات کلیدی:

جامدات

جامدات محلول

اسپکتروفوتومتری

وزن سنجی یا گراویمتری

وینكلر یا آزاید مودیفیكشن

فهرست مطالب

مقدمه جامدات: 1

کل جامدات محلول: 4

نام آزمایش: وزن سنجی یا گراویمتری 7

نام آزمایش COD : 12

نام آزمایش: اسپکتروفوتومتری جذب uv در دامنه مرئی 22

نام آزمایش: اسپکتروفوتو متری جذب uv در دامنه مرئی 23

نام آزمایش: روش وینكلر 28

نام آزمایش: وینكلر یا آزاید مودیفیكشن Azaid modificotion 33

نام آزمایش: OUR 38

👇محصولات تصادفی👇

ماهیت و سبب شناسی اختلال بدشکلی بدن کامل و جامع 175 صفحه شرایط لازم برای اعتبار قرارداد اختیار معامله عوامل انگیزشی کارکنان ستادی دانشگاه پاورپوینت تحریف ناپذیری قرآن پاورپوینت معرفی استانداردهاي باز الگوبرداري مركز آمريكايي كيفيت و بهره‌وري (APQC)